Ile kosztują meble kuchenne na wymiar 2020?

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar 2020?

Data dodania: 07 sierpień 2020 | data aktualizacji: 09 sierpień 2020

W ostatnim czasie kupiłeś nowe mieszkanie? W związku z tym intensywnie zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób je urządzić? Szczególnie ważnym miejscem jest dla Ciebie kuchnia? Chciałbyś, by była ona prawdziwym sercem Twojego nowego domu? Właśnie dlatego zastanawiasz się jak dobrze i praktycznie ją urządzić oraz umeblować? Szukasz praktycznych i sprawdzonych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością bardzo zainteresuje Cię ten tekst - powstał on z myślą o wszystkich osobach, które mają podobny do Ciebie dylemat. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Meble kuchenne na wymiar cena - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Urządzanie własnej kuchni nie należy z pewnością do najprostszych zadań. Jest to bowiem bardzo specyficzne pomieszczenie, które nie tylko musi być jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne, ale także bardzo modne oraz przytulne. Dlatego bez wątpienia najważniejszą kwestią jest dobry i przemyślany wybór mebli oraz urządzeń elektrycznych, które będą znajdować się w Twojej kuchni. Jeżeli zależy Ci na tym, by wnętrze było nie tylko modne, ale także bardzo oryginalne, to koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę wykonanie kuchni na specjalne zamówienie i indywidualny projekt. Dzięki takiej decyzji będziesz miał pewność, że wszystko zostało idealnie wymyślone oraz zaaranżowane pod Twoje indywidualne preferencje oraz potrzeby. Nie ma w tym przypadku mowy o tym, że wykonana kuchnia nie będzie spełniała Twoich oczekiwań. Jeżeli jesteś ciekawy jak dokładnie wyglądają meble oraz kuchnie na wymiar, to koniecznie kontynuuj lekturę tego tekstu. Meble kuchenne na wymiar cena – jeżeli jesteś ciekawy ile będzie to kosztowało, to tego również dowiesz się czytając ten wpis!

Kuchnia na wymiar cena - ile kosztuje taki wybór?

Projekt kuchni na wymiar to doskonała opcja dla wszystkich osób, które chcą by to pomieszczenie było nie tylko bardzo modne, ale także bardzo mocno użytkowe i funkcjonalne. Wiele osób marzących o pięknej kuchni zadaje sobie pytanie: „kuchnia na wymiar cena – ile będę musiał za nią zapłacić i gdzie udać się po projekt?” Jeżeli chodzi o to, gdzie udać się po tego typu projekt, to w zasadzie są dwie opcje. Pierwszą z nich jest oczywiście skorzystanie z usług wyspecjalizowanego architekta wnętrz. Wykona on nie tylko klasyczny projekt kuchni, ale także specjalną wizualizację wnętrza 3D - tak byś miał 100 procentową pewność, że wszystko idealnie Ci odpowiada. Jeżeli chodzi o koszty związane z taką usługą, to zazwyczaj wynoszą one kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy oczywiście od wielkości kuchni, która ma zostać zaprojektowana. Jest to oczywiście całkiem spory wydatek, gdyż nie obejmuje on niczego poza wyżej wspomnianymi projektami. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup gotowego projektu kuchni na wymiar od producenta mebli oraz sprzętu kuchennego. Wówczas cena obejmuje także realne wyposażenie kuchni. Nie jest to jednak w pełni indywidualny projekt, gdyż jest on dostępny dla każdego klienta danej firmy. Oczywiście jest to opcja zdecydowanie bardziej przystępna z finansowego punktu widzenia.

Metr bieżący - co to jest i jak obliczyć metr bieżący mebli kuchennych?

Bardzo ważną sprawą, o której muszą pamiętać wszystkie osoby decydujące się na wykonanie w swoim mieszkaniu kuchni na wymiar, to rozróżnianie metra kwadratowego mebli kuchennych od metra bieżącego takich mebli. Często jest to naprawdę bardzo myląca kwestia, a ma ogromny wpływ na końcowy koszt wykonania projektu całej kuchni. Metr bieżący mebli to po prostu metr mebli kuchennych bez brania pod uwagę ich szerokości czy grubości materiału, z którego zostały one wyprodukowane. Należy tutaj wyraźnie zaznaczyć, że nie da się w żaden sposób wyliczyć dokładnej ceny za metr bieżący mebli kuchenny - wpływa na to po prostu bardzo wiele różnorodnych czynników. Meble kuchenne na wymiar ceny - jeżeli chcesz poznać szacunkowy koszt takiej usługi, to koniecznie kontynuuj tę lekturę.

Meble kuchenne na wymiar ceny - na co składają się ceny mebli kuchennych?

Jak to zostało już wyżej wspomniane - nie ma żadnej możliwości, by podać dokładną cenę za metr bieżący mebli kuchennych. Na taką cenę składa się naprawdę bardzo wiele różnych czynników. Wiele osób błędnie myśli, że meble kuchenne ceny to rzecz, którą można w 100 procentach zaplanować i przewidzieć. Do najważniejszych należy zaliczyć: korpusy szafek, materiały z których będą wykonywane blaty kuchenne, rodzaje frontów, rodzaj oświetlenia, specjalne udogodnienia, sprzęt AGD oraz oczywiście montaż takich mebli. Jeżeli chodzi o dostępne rodzaje frontów to najczęściej klienci decydują się na: lakierowane, fornirowane lub drewniane fronty. Każdy z nich pasuje do innego rodzaju kuchni oraz ma inne właściwości. Jeżeli chodzi o fronty lakierowane to pasują one przede wszystkim to bardzo nowoczesnych kuchni, które charakteryzują się futurystycznym sznytem i wykończeniem. Drewniane fronty są z kolei idealne do tradycyjnych i eleganckich wnętrz. Są one oczywiście zdecydowanie droższe i ich wybór znacznie wpłynie na finalny koszt wykonania kuchni na wymiar. Natomiast fronty fornirowane są świetnym wyborem dla wszystkich osób, które lubią tradycyjny i wyważony styl, ale nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na wykonanie frontów z drewna.

Kolejną kwestią, która w całkiem dużym stopniu przyczynia się do kosztów związanych z wykonaniem kuchni, jest wybór konkretnych rozwiązań funkcjonalnych takich jak uchwyty czy kosze cargo. Jeżeli chodzi rodzaje uchwytów szafek kuchennych, to obecnie ich wybór jest naprawdę bardzo duży. Można zdecydować się na przykład na elektryczne i ciche domykanie się szafek, które doskonale będzie zapobiegało niepotrzebnemu trzaskaniu oraz zużywaniu się mebli kuchennych. Kosze cargo to z kolei świetny wybór szczególnie dla dużych rodzin, które potrzebują naprawdę sporo miejsca na przechowywanie różnych rzeczy w kuchni. Należy jednak jasno zaznaczyć, że bardzo dużym generatorem kosztów związanych z wykonaniem kuchni jest wybór sprzętu AGD. To właśnie od tego wyboru zależy, ile ostatecznie będzie trzeba zapłacić. Możliwości w tej kwestii są naprawdę bardzo duże. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji domowników. Do zdecydowanie najdroższych sprzętów AGD trzeba zaliczyć: zmywarki, piekarniki, okapy kuchenne, mikrofalówki oraz płyty indukcyjne. Sam montaż kuchni kosztuje zazwyczaj około 3 tysięcy złotych. Jak więc widać meble kuchenne ceny to bardzo indywidualna kwestia, która jest uzależniona wieloma czynnikami – między innymi indywidualnymi preferencjami zamawiającego kuchnię.

Kuchnia na wymiar cena - ile to będzie kosztować?

Jeżeli chodzi o całkowity koszt wykonania kuchni na wymiar, to zależy on od naprawdę bardzo wielu czynników. Należy jednak spodziewać się, że wyniesie on od około 10 tysięcy złotych, do których należy doliczyć jeszcze koszt mebli. Jeżeli chodzi o dużą i ekskluzywną kuchnię, to trzeba za nią zapłacić od około 50 do 60 tysięcy złotych. Dobrym wyborem będzie więc zamawianie kuchni na wymiar bezpośrednio od producentów mebli kuchennych - mają oni zdecydowanie najniższe i najbardziej atrakcyjne ceny.

Kuchnia na wymiar cena - czy opłaca się na nią decydować?

Pomimo stosunkowo wysokich kosztów wykonania kuchni na wymiar jest to naprawdę świetny wybór. Tak wykonana kuchnia będzie bowiem bardzo ergonomiczna oraz praktyczna, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli cieszyć się nią przez długie lata. Jest to doskonała opcja dla wszystkich osób, które chcą w maksymalny i w jak najbardziej rozsądny sposób wykorzystać całą przestrzeń w pomieszczeniu przeznaczonym na kuchnię. Bez wątpienia meble kuchenne na wymiar sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądała doskonale!


< Wroć do listy

Ostatnie wpisy

Fronty akrylowe czy lakierowane? A może fornirowane?
24 lipiec 2020

Fronty akrylowe czy lakierowane? A może fornirowane?

Niejedna osoba zastanawia się, jakie fronty meblowe są godne zainteresowania. Ważne jest to, aby wybrana technologia była w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Należy określić, czy preferujemy rozwiązania tradycyjne, czy...

< Wroć do listy

Meble kuchenne blog

Blog o meblach kuchennych oraz wyposażeniu kuchni. Baza wiedzy o systemach, materiałach i rozwiązaniach stosowanych w meblach kuchennych na wymiar.

Kategorie

Dane kontaktowe

Famero Meble Sp.j. Bogdan Przybysz
ul. Józefów 21
93-614 Łódź

NIP:7290006930
REGON: 004281770
KRS: 0000418404


Copyright © 2004-2020 Famero Meble - Wszelkie prawa zastrzeżone.